Historie budovy č.p.53 v Kovářově

Objekt byl postaven v roce 1864 rodinou Pudilových. Od roku 1931 budovu odkoupilo Hospodářské družstvo. Nacházel se zde výkup zemědělských komodit a prodej potřeb pro zemědělce. V roce 1941 byla budova opravena.
V padesátých letech převzal budovu Národní výbor v Kovářově a postupně se měnilo využívání budov. Byl zde učitelský byt, v přední části samoobsluha, dílny, sklady a garáže. Některé části budov se zbouraly.

Tradice pekařství v Kovářově

Vznik současného pekařství

V roce 1992 si část objektu pronajala od Obecního úřadu a zrekonstruovala na provozovnu pekařství paní ing. Pavla Kolářová. Jak se pekařství rozvíjelo, paní Kolářová postupně rozšířila provozovnu i na nevyužívané prostory, odkoupila budovu a v roce 2003 provedla rekonstrukci podlah, odpadů a vody, dřevěný strop v dílně se nahradil železobetonovým. Půda bývalé sýpky se mohla, díky nové podlaze, využít jako šatny pro zaměstnance. Stará pec se také nahradila novou a další …
V roce 2005 paní ing. Pavla Kolářová prodala budovu s provozovnou, synovi a dále se podílí na rozvoji Pekařství. Ing. Jaroslav Kolář s manželkou Hanou dále rozvíjí tuto firmu, zvětšují sortiment výrobků, i rozšiřují oblast rozvozu. Při uvedení do provozu v roce 1992 mělo pekařství 6 stálých zaměstnanců a nyní je to 21 ( celkem přes 30 ) zaměstnanců.
V roce 2011 jsme dokončili stavbu expedice a skladu prodejny

Roku 2012 v květnu oslavíme 20let.

Lidé přišli nakouknout do zákulisí pekařství

Více než 120 lidí se přišlo ve svátek 8. května podívat do zákulisí kovářovského pekařVíce»

Jihočeský folklórní festival v Kovářově 28. -31.5.2015

Finančně podporujeme tradiční Jihočeský folklórní festival v Kovářově. Ve dnech 28. aVíce»

Mariánská pouť

I v tomto roce prodáváme naše výrobky (koláče, podkůvky, sýrové tyčinky) na Mariánské poVíce»